Florida’daki Ölümcül Beyin Virüsü Taşıyan Sivrisinekler Yakalandı

Last modified date

Comments: 0

Florida, Orange County, az önce Sağlık Bakanlığı’nın bölgedeki nadir beyin enfeksiyonu virüsü, Doğu at ensefalit virüsü (EEEV) belirtileri bulduğuna dair bir danışma uyarısı yayınladı .

EEEV özellikle nadir görülen bir enfeksiyondur – insan uygarlığından uzak, uzak ve bataklık bölgelerde yayılma eğilimindedir. Ancak hastalık patladığında, mezar olabilir: Gizmodo , enfekte bir sivrisinekten bir ısırmanın, birkaç gün içinde ciddi, ölümcül beyin şişmesine neden olabileceğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, EEEV’yi, insanların sivrisinek popülasyonlarınınbüyümesini önlemek için atabilecekleri adımların bir listesini içeren uyarılara göre, yerel yönetimlerin bulaşıcı hastalıkları izlemek ve izlemek için kullandıkları bir sürü tavuk kümesinde buldular .

Nöbetçi tavuklar ısınırsa, bu insan enfeksiyonlarının yakından takip edebileceği anlamına gelir, Gizmodo’ya göre .

Maalesef, sivrisinek kaynaklı hastalıklar , gezegenimizin iklim değişikliği ile ısınmaya devam etmesi nedeniyle insan nüfusu ile ilgili alanlara daha da yayılacak .

EEEV nadir görülür ve tehlikeli semptomlara yol açan insan enfeksiyonları daha nadir olmakla birlikte, bilim adamları daha sıcak bir gelecek için sorun teşkil eden hastalık için bir aşı veya tedavi bulamadılar.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment