Korkunç Ölümcül Moğol Solucanını Aramak

Last modified date

Comment: 1

Gobi Çölü’nün değişen kumlarının derinliklerinde, anlaşılmaz Olgoi-Khorkhoi, Moğol Ölüm Kurtçuk’ı ya da öylesine efsane var.

Moğol Ölüm Solucanı, parlak kırmızı bir solucan, güney Gobi Çölü’nde yaşayan gizemli bir kripti olduğunu söyledi. Yerel Moğol kabileleri , yaratıkları seyahatlerinde gördüklerini iddia ediyorlar, ancak yıllar boyunca yapılan çok sayıda araştırma seferinden sonra bile hikayeler hiç doğrulanmadı.

Moğol Ölüm Solucanının Ölümcül Becerileri

Olgoi-Khorkhoi , ‘kalın bağırsak kurdu’ için Moğollu ve hikayeler 1 metre (3 fit) uzunluğunda, şişkin bir kurtçuk. Kanla dolu bir bağırsak gibi kırmızıdır. Sanatsal resimler solucanı içeriye dönük dişlerle dolu ağzı açık, yuvarlak bir ağzı ile göstermektedir.

Bazıları sivri uçlu, sivri uçlu ve bir hedefe ölümcül yanan asit sıkma kabiliyeti ile hediye olarak nitelendirdi. Elektrikten vücudundan deşarj olabileceği iddiaları da var. Ölüm solucanlarının yemeğini öldürmek için uyarmadan kumun altından saldıracağını bildiriliyor – develer, kemirgenler ve hatta insanlar da av olabilir.

Efsane, Olgoi-Khorkhoi’nin aslında yumurtalarını bir devenin bağırsaklarına koyup kan kırmızı rengini aldığını söylüyor .

Moğol Ölüm Solucanı aranıyor

Pek çok yerli, gizemli yaratığın varlığına inanıyor . Moğolistan Başbakanı Damdinbazar bile 1922’deki ölüm solucanını batı kaşifine tarif etti.

Şüpheciler, katil solucanının masallarının yalnızca folklor olduğundan şüpheleniyor. İkinci el raporları çok açıklayıcı ve tekdüzedir, ancak henüz hiçbir hesap onaylanmamıştır.


Birçok bağımsız araştırmacı, maceracı ve zoolog , rezil ölüm solucanını tespit etmek için Gobi Çölü’nün en uzak noktalarını aradı , ancak hiçbiri fotoğrafını çekmeden, onu görmeyi başaramadı.

Ölüm solucanının tarihi nesiller boyunca Moğolistan’da geçildi, ancak paleontolog Roy Chapman Andrew’un kitabının ayrıntılarını açıklamasının ardından 1920’lerde batı dünyasının dikkatini çekti. Andrew’un kendisi varlığından şüphelenmeye devam etti.

Çek kriptozoolog Ivan Mackerle, ölüm solucanının önde gelen araştırmacısı olarak kabul edildi. Bir öğrenciden kurtçuk öğrendi ve 1990’da Güney Moğolistan’a daha fazla bilgi edinmek için gezi yaptı. Araştırmaları zordu, zira pek çok Moğol efsanevi canavardan bahsetmekte zorlanıyordu. Bunu daha da karmaşık hale getirmek Moğolistan hükümetinin ölüm solucanına yönelik aramaları yasaklayan bir emirdi. Sonunda yasak düştü ve Mackerle cevapları arayabildi.

“Mongolské záhady” (Moğol Gizemi) adlı kitabında , Mackerle, solucanı kronik olarak ikinci el raporlardan çıkardı. Yaratık a olarak tanımlanır:

“Yarım metre (20 inç) uzunluğunda ve bir erkek kolu gibi kalın, sığırların bağırsaklarına benzeyen sosis benzeri solucan. Derisi, incindiği zaman küflenir, sanki incinmiş gibi küflenir, ancak konik değil. Kafasını kuyruğundan söylemek zor çünkü gözleri, burun delikleri veya ağzı yok. ”

Kendisine asla şahit olmadı, ancak Ivan Mackerle sonunda Olgoi-Khorkhoi’nin gerçek olabileceğini belirledi .

Credit : Josch13 on Pixabay

Gerçekse, Moğol Ölüm Solucanı Ne Olabilir?

LiveScience “ Açıklanamayan “ adlı kitabın yazarı olan İngiliz biyolog Dr. Karl Shuker’den alıntı yapıyor. Shuker, efsanevi canavarları “Gobi Çölü’nün güneyindeki kumların arasına gizlenmiş, dünyanın en sansasyonel yaratıklarından biri […] olarak nitelendirdi. … zamanının çoğunu çöl kumlarının altına gizleyerek geçiriyor, ama ne zaman biri yüzeye uzanıyorsa, yerliler tarafından titizlikle kaçınıyor. “

Her ne kadar yaratığın çoğunlukla yer altında kaldığına inanılsa da, görülme sıklığının Haziran ve Temmuz aylarında daha yaygın olduğu söylenir. Bazıları sadece toprak yüzeyi ıslakken ortaya çıkacağını söylüyor.

Shuker’in kendisi, Moğol Ölüm Solucanına şahit olmadıklarını hiç bildirmedi, ancak solucanın ılık iklimlerde yaşayan berbat bir yuva kertenkelesi olan etçil amphisbaenid olabileceğini varsayıyor.

Diğer araştırmacılar açıklamaların gevşek bir şekilde kobra yılanı ailesinin bir üyesi olan ölüm toplayıcısı ile eşleştiğini öne sürüyor. Avustralya ve Yeni Gine’de bulunan ölüm engerek, fiziksel olarak ölüm solucanına benzer ve zehiri birkaç ayağa dağıtabilmektedir.

Açıkça tatsız bir hayvan olma ünü, gazeteciler, eğlence muhabirleri ve gerçeklik-televizyon programları tarafından çöle yapılan keşifleri 2009 gibi yakın zamanda caydırmadı.

Solucandaki bir National Geographic Channel serisi de dahil olmak üzere, tüm aramalar boş elde edildi ve kesin bir sonuç çıkarmadı . Moğol Ölüm Solucanı efsaneden başka bir şey olamaz mı?

Bu zorlu kripti , kendisini dış araştırmalara asla açıklamadı, ancak yerel nüfusa çok gerçek ve hain Gobi Çölü’nde kaçınılması gereken bir başka tehlike.

admin

1 Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment